PL
Ostatni dzwonek na 2-letnie certyfikaty SSL

W związku z decyzją firmy Apple o braku akceptacji w przeglądarce Safari certyfikatów wydanych na okres dłuższy niż rok informujemy, że z dniem 1 września 2020, Certum wycofa możliwość zakupu, wydania oraz odnowienia 2 -letnich certyfikatów SSL, niezależnie od ich typu.

Decyzja Apple została ogłoszona 1 marca i wymusza na każdym Centrum Certyfikacji konieczność skrócenia okresu ważności certyfikatów SSL do jednego roku. Decyzja została poparta przez innych producentów przeglądarek internetowych. Takich jak Google oraz Firefox. Więcej informacji: https://support.apple.com/en-us/HT211025

Zmiana okresu ważności dotyczy tylko certyfikatów niekwalifikowanych SSL (TLS) wydanych po 1 września 2020 co oznacza, że każdy zakupiony i aktywowany certyfikat SSL na okres dwóch lat przed 1 września pozostanie zaufany przez cały okres ważności. Wszystkie dwuletnie certyfikaty wydane przed tę datą będą nadal ważne. Gwarantując najwyższy wymiar bezpieczeństwa i nie będą wymagały żadnej ingerencji czy modyfikacji z Państwa strony.

Co należy zrobić, aby zdążyć z zakupem i aktywacją 2-letniego certyfikatu SSL. To dopełnić wszystkich niezbędnych formalności z jego uzyskaniem przed 1 września.

Zachęcamy już dziś do zakupu wydania lub odnowienia certyfikatu na okres 2 lat. Dzięki czemu Państwa strona internetowa zyska najwyższe bezpieczeństwo na maksymalny możliwy okres czasu. !

Pomoc Zdalna

Aktualności

Adres

GUZIK
systemy informatyczne

ul. Spółdzielców 8
62-510 Konin

czynne:
pon - pt 8:00 - 16:00
sob 10:00 - 14:00

Kontakt

Telefon

Tel./Fax. +48 63 246 50 57
Mobile +48 602 751 447

E-Mail

biuro@guzik.konin.pl

Pieczęć CERTUM